تهرانپارس خیابان رشید جنوبی بین ۱۴۸و ۱۵۰ پلاک۱۳۳
021-77729671
021-77729672
تهرانپارس خیابان رشید جنوبی بین ۱۴۸و ۱۵۰ پلاک۱۳۳
021-77729671

بیمه آتشسوزی

بیمه آتشسوزی

محلی که ما در آن در حال زندگی و یا کار کردن هستیم از جمله مهم‌ترین مکان‌هایی‌ست که باید از همه نظر امنیت ما را تأمین کند. بروز حادثه یا خطر در چنین مکان‌هایی ممکن است خسارات جبران ناپذیری را وارد کند به همین دلیل اهمیت بیمه کردن منزل مسکونی و یا محل کار  دوچندان می‌شود. چرا که می‌تواند احساس امنیت را نسبت به حوادثی که پیرامون فضای زندگی‌مان رخ می‌دهد افزایش دهد. این نوع بیمه که برای این‌گونه خسارات انتخاب می‌شود بیمه آتش سوزی نام دارد

تقسیم‌بندی ساختار و سازه ساختمان در بیمه آتش‌سوزی

بیمه آتش سوزی شامل آپارتمان‌ها و منازل ویلایی و مجتمع‌ها (ساختمان‌های دارای ۳۰ واحد به بالا) می‌شود.

ساختمان‌ها ازنظر ساختار باهم متفاوت هستند ممکن است ساختمانی فلزی، بتن و یا آجری باشد.

ساختار ساختمان‌ها برای بیمه مهم است زیرا بر اساس نوع ساختارشان حق بیمه آن‌ها متفاوت است .

به‌عنوان‌مثال ساختمان با ساختار آجری ریسک بالاتری دارد پس هزینه پرداختی بیمه آن بیشتر است

آتش

پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی

 بیمه آتش سوزی هم همانند دیگر بیمه‌ها دارای پوشش‌هایی است که شامل موارد زیر می‌شود:

پوشش ترکیدگی لوله با توجه به نوع شرکت انتخابی دارای شرایط خاصی است به‌عنوان‌مثال شرکتی مانند آسیا تا 2 هفته بعد از صدور بیمه خسارت ناشی از این پوشش را پرداخت می‌کند. اگر شخصی پوشش ترکیدگی لوله را انتخاب کند حتماً به بازدید نیاز دارد.

نشست و رانش زمین هم از جمله پوشش‌هایی‌ست که نیازمند بازدید کارشناس است.

زلزله: این پوشش خسارات واردشده به بیمه‌شده که در اثر زلزله (مستقیما در اثر زلزله باشد) و آتش‌سوزی ناشی از آتش‌فشان که در زمان وقوع زلزله ایجادشده‌اند را تحت پوشش قرار می‌دهد. حق‌بیمه زلزله براساس نوع سازه و مصالح و مکان جغرافیایی مورد بیمه تعیین می‌شود.

ضایعات ناشی از برف و باران در صورتی که به تشخیص کارشناس شدت برف و باران در محدوده منطقه ساختمان بیمه‌شده بالا باشد، تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی قرار می‌گیرد.

سیل و طغیان

طوفان و گردباد

سقوط بهمن پوشش سقوط بهمن  نیز به محل ساخته‌شدن بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال اگر مکان موردنظر در دشت ساخته‌شده باشد به نسبت به خانه‌ای که در کوهپایه است ریسک کمتری دارد پس حق بیمه کمتری به آن تعلق می‌گیرد.

سقوط هواپیما: پوشش حادثه ناشی از سقوط هواپیما به فاصله محل بیمه‌شده از فرودگاه بستگی دارد. هرچه به فرودگاه نزدیک‌تر باشد حق بیمه بیشتری می‌پردازد زیرا ریسک خطر در آن محل بیشتر است .

شکست حرز: اگر در مکان موردنظر سرقتی اتفاق بیفتد این سرقت ناشی از اشتباهات ما باشد به‌هیچ‌عنوان بیمه آن خسارت را پرداخت نمی‌کند به‌عنوان‌مثال اگر ما فراموش کنیم و درب منزل خود را باز بگذاریم و دزد وارد منزل ما شود و وسایلی را بدزدد به دلیل اینکه مقصر ما بودیم و احتیاط لازم را انجام ندادیم خسارت به ما تعلق نمی‌گیرد. در برخی موارد نیز این پوشش نیازمند بازدید کارشناس است. به عنوان مثال در برخی بیمه‌ها بدون وجود درب ضد سرقت این مورد پوشش داده نمی‌شود.

بیمه ایران

اموالی که تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی قرار نمی‌گیرند

طلا و مسکوکات

اوراق بهادار

فلزات قیمتی

آثار هنری

نسخه‌های خطی و تاریخی

هزینه‌های بازسازی نقشه و جمع‌آوری اطلاعات

20290

مواردی که تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی قرار نمی‌گیرند

جنگ

مواد رادیواکتیو

امواج صوتی

شورش، جنگ داخلی

آتش‌فشان

استهلاک

خسارت‌های ناشی از نفوذ حشرات و حیوانات موذی